Dr. Zeynep Yetkin

1990 yılında Ankara'da doğdum. Diş hekimliğine olan tutkum beni Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne yönlendirdi. 2013 yılında fakülteden mezun olarak diş hekimi ünvanını aldım. Mezuniyetimden sonra bilgilerimi ve becerilerimi geliştirmek için durmadan çabaladım. Bu çabalarım beni Selçuk Üniversitesi Ortodonti Anabilim Dalı'na uzmanlık öğrencisi olarak taşıdı. 2018 yılında ortodonti uzmanlık eğitimini başarıyla tamamlayarak ortodonti uzmanı ünvanını kazandım. O günden beri ortodonti uzmanı olarak hastalarıma hizmet vermenin gururunu yaşıyorum. Her hastaya özel tedavi planları oluşturuyorum. Bunların dışında canım oğlum Levent'in annesiyim. Aile hayatım ve iş hayatımı dengelemeye çalışıyorum. Mesleki gelişimime ve bilgi birikimime katkıda bulunmak için ulusal ve uluslararası kongre, seminer ve kurslara aktif olarak katılıyorum. Ayrıca, yabancı dil becerilerimi geliştirerek yurt dışı kaynaklı güncel bilgilere de ulaşmayı ihmal etmiyorum. Kısacası, ben diş hekimliğine tutkulu, hastalarına özen gösteren, kendini geliştirmeye ve yeniliklere açık bir ortodonti uzmanı ve sevgi dolu bir anneyim.
bedoctor-about-icon1
Ortodonti, diş ve çenelerin uygun olmayan konumlarının teşhisi, önlenmesi ve tedavisi ile ilgilenen diş hekimliği dalıdır.
bedoctor-about-icon1
Ortodontik tedaviler estetik iyileştirmeler sağlamakla kalmaz, aynı zamanda genel ağız sağlığını da artırabilir.
bedoctor-about-icon1
Ortodontik tedavilerimizde genellikle dişlerin ve çenenin pozisyonunu ayarlayarak uzun vadeli sonuçlar sağlar.
bedoctor-about-icon1
Size uygun tedavi seçeneğini belirlemek için bize danışarak, sağlıklı ve kendinize güvenli bir gülümseme elde edebilirsiniz.

Çocuk ortodontisi nedir?

  • Çenelerin üç boyutta olan uygunsuz konumları çocukluk döneminde kullanılan ortopedik aygıtlar ile tedavi edilebilmektedir.
  • Bu nedenle, genellikle 7 yaşında daimi birinci büyük azı dişler çıktığında, bir ortodontistle görüşmeyi tavsiye ediyoruz.
  • Çocuklarda ortodontik tedavi süreci genel olarak 11-12 yaş dönemi olarak bilinmektedir.
  • Bu yaşta birçok ortodontik tedavi de yapılmaktadır. Ancak doğru yaklaşım, süt dişlerinin düşmeye başladığı yani 7 yaşında çocukların mutlaka bir ortodontistle görüşüp ilk ortodontik muayenesini yaptırmasıdır.
  • Bu dönemde diş ve çene problemi olan hastalarımızda basit ortodontik apareyler ile erken müdahale, problemin şiddetini azaltmakta ve ileride gerekebilecek zor tedavilerin önüne geçmektedir.

Profesyonel diş bakımı

Adsız (200 x 200 piksel)

YDA Center

Poliklinğimiz Ankara YDA Center'da bulunmaktadır.
Adsız (200 x 200 piksel)

Hijyenik Poliklinik

Temizlik ve hijyen bizim için her zaman ön plandadır.